Z Kuşağı Hakkında S...

Sohbet Odalari 7 Mayıs 2021, Cuma 1 1453

Öncelikle Z kuşağı nedir? Sorusuna cevap aradığımızda 2000’li yılların başından günümüze kadar aralıkta doğan kişiler Z kuşağı olarak adlandırılmaktadır. 21. Yy. ilk nesli olan bireyler gelişen teknolojiyi fazlasıyla benimsemiş ve bireysel olarak hırslıdır. Türkiye’de artık 2000’li yılların ilk nesli Z kuşağını konuşuyor.

Z kuşağının eski nesillere göre daha hızlı ve analitik düşünme kabiliyetleri yüksek olmasına rağmen bu güçlü özellikleri bireyselliğin ötesine ne yazık ki geçmemekte. Takım çalışmasına yatkın olmadıkları için gelecekte iş kaygıları oldukça fazla buna rağmen özgüvenleri yüksektir.

z kuşağı eschat.net

z kuşağı eschat.net sohbet mobil

Değişen ve gelişen Dünyada bu neslin sahip olduğu ailelerinde onlara değişik baktıkları çok açık belli olmaktadır. Genel olarak özür ve bağımsızdırlar. Aslında onlar için “mümkün olmayan ” hiçbir şey yoktur buda ne kadar asosyal olsalar da özgüvenlerinin aslında bireysel olarak yüksek olmasını açıkça ifade etmektedir.

Görünen resme şöyle genel olarak baktığımız da 2020 yılında yapılmış bir araştırma bu kuşağın %50’ye yakın bir kesiminin dışlanmış ve yalnız, %30 gibi bir bölümü de diğer insanların onları anlayamadıklarını hissetmekte. Bir avantajmış gibi görünen sosyal medya kullanımları ve teknoloji ile iç içe olmaları yine de gelecek endişelerini yoğun şekilde hissetmelerini engellememektedir. Bir önceki nesil dahil eski kuşaklara kıyasla Z kuşağının stres seviyesi daha yüksektir.

Z kuşağının yalnızlaşmasında teknolojinin gelişmesi ve düşünüldüğü gibi sosyal medya kullanımının tek başına etkili olduğu söylenemez. Sosyal medyayı yoğun bir şekilde kullananlar ile hiç kullanmayan bireylerin arasında yalnızlaşma açışından büyük bir fark olmadığı görülmüştür.

Peki sizce asosyal ve yalnızlaşma konusunda aileler mi suclu??

`Sanem (www.mircforum.org)

Z Kuşağı Hakkında Sohbet MobiL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PaYiTaHD dedi ki:

Yanlıs temeller uzerine kurulmaya calısılan herbina yıkılmaya mahkum olduğu gibi,din ve ahlaktan yoksun yetişen her bireyde psikolojik sorunlar doğurması kacınılmazdır.Sorunlu olanlarda sorunlarını kapalı kutular ve ortamlar icerisinde kendince halletmeye calısırlar.Bizimde amacımız bu kapalı kutu denilen ve yalan dunya adıyla adlandırılan bu ortamları asli hallaerien donusmesinde birazcık katkı sağlamak.Katkımız olursa ne ALA………….

KOMUTLAR

Sohbet ve IRCd Komutları hakkında genel komutlara geniş kapsamlı olarak buradan ulaşabilirsiniz.

YARDIM

Sohbet ve IRCd Komutları hakkında genel komutlara geniş kapsamlı olarak buradan ulaşabilirsiniz.

MIRC İNDİR

Sohbet ve IRCd Komutları hakkında genel komutlara geniş kapsamlı olarak buradan ulaşabilirsiniz.