iRC Sohbet Odaları

BlogSohbet Odalari 24 Aralık 2020, Perşembe 0 2599

  iRC Sohbet

 iRC Nedir ?

Internet Relay Chat veya IRC (Türkçe: İnternet Aktarmalı Sohbet), İnternette en çok kullanılan protokollerden bir tanesidir. 1988 yılında Finlandiya’da Oulu Üniversitesi öğrencisi olan Jarkko Oikarinen tarafından yazılmıştır. Günümüzde IRC dünyanın hemen her yerindeki insanların kullandığı bir platform haline gelmiştir.

Yılların en yaygın kullanılan Chat sistemi olan iRC üzerinden milyonlarca insanla aynı anda iletişime geçebileceğiniz Sohbet sistemi  sayesinde her yerden aynı anda binlerce kişi ile yazışma ve konuşma imkanı sağlamaktadır.

iRC sistemi ile bir nesil 90 lar ve günümüzde hala yaygın olarak kullandığı en bilindik Sohbet Chat sistemi, günümüz teknoloji ile internet karelerden evlerimize, oradanda cep telefonlarımıza giren internet ile iletişim kurmak sohbet etmek çok daha kolay bir hal aldı.

Her gün binlerce kişi tarafından tercih edilen Sohbet Siteleri ile insanlar hiç tanımadıkları kişiler ile anlık olarak chat yapmaya başlıyor, aynı şehirde iseler gerçek hayatta tanışıp kalıcı arkadaşlıklar edinebiliyor.

Türkiye’de 90 ların sonlarına doğru adeta altın çağını yaşayan IRC yada mIRC sistemi en yaygın sosyal iletişim siteleridir.

Dünyada bile milyonlarca kişi tarafından hala kullanılan bu sistem ile her gün sayısız insan yazılı veya sesli iletişim kurarak insanlarla iletişim sağlayabiliyor.

Sizlerde Türkiyenin en köklü IRC ve mIRC sistemine sahip olan sitemizi ziyaret ederek, aynı anda dilediğiniz her cihazdan kolay ve pratik şekilde insanlarla konuşmaya başlayabilirsiniz.

Her ilden insanın giriş yaptığı Sohbet Odaları ile yeni insanlarla şimdi tanışmak için kendinize bir rumuz alarak canlı sohbetin tadını çıkarabilirsiniz. iRC Sohbet Odalarımıza giriş yapmak için tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KOMUTLAR

Sohbet ve IRCd Komutları hakkında genel komutlara geniş kapsamlı olarak buradan ulaşabilirsiniz.

YARDIM

Sohbet ve IRCd Komutları hakkında genel komutlara geniş kapsamlı olarak buradan ulaşabilirsiniz.

MIRC İNDİR

Sohbet ve IRCd Komutları hakkında genel komutlara geniş kapsamlı olarak buradan ulaşabilirsiniz.